Mora Terapi Nedir?
Neden Mora Terapi?
Mora Terapi Öncesi
Mora Terapi Uygulaması
Mora Terapi Sonrası
Maliyeti
Sık Sorulan Sorular
Basında Mora Terapi
  Akşam Gazetesi  

Sigaradan kurtulma zamanınızın geldiğini düşünüyorsanız, bizi arayarak iletişime geçmeniz gerekmektedir.

Kırk beş dakikada sigaraya veda mı?


Kadıköy'de bulunan Neosante adlı sağlık merkezi sigarayı bırakmak isteyenlere alternatif bir yöntem uyguluyor. Biorezonans adı verilen yöntemle sigarayı bırakmak isteyen kişiye 45 dakikalık bir seansta elektromanyetik titreşimler veriliyor.

  Haftalık Dergisi  

Sigarasız 7 Gün Nasıl Geçti?

Çipi taktırdığım ilk günden bu yana tam bir hafta geçti. Peki bu bir hafta içinde neler olup bitti? “Eski sevgilim” le aram nasıl? Kolay değil tam 40 yıllık bir beraberlikten sonra geçen hafta onu terk etmiştim. Peki o beni terk etti mi? Kolay kabullendi mi bu terk edişi? Şimdi sigara içirmeyen, tam böyle değil, sigarayı vücuttaki nikotini sıfırlayarak bıraktıran çipi taktırdıktan sonra bakın neler oldu? Gerek bana gelen , gerekse okurlarımın attığı mesajlardan konuya çok büyük ilgi olduğunu görüyorum. Her ne kadar Sakal-ı Şerif skandalı ölçüsünde olmasa bile yine de var.

  Milliyet Gazetesi  

Vücudumun her tarafından nikotin çıkmaya başladı.
20 yıllık sigara tiryakisiyim. Daha önceki bırakma girişimlerim başarısız olmuştu. Bu sefer de "biorezonans" deneyeyim dedim. Şu ana kadar sonuç gayet iyi...


Alnıma elektrotlar takıldığında daha önceki sigara bırakma girişimlerim aklıma geldi ve en komiği bu olmalı diye düşündüm. Ancak bu "biorezonans" yönteminin çok başarılı olduğunu duymuştum. Maliyeti ise sadece 150 pound. Uygulama İngiltere'de ilk kez geçtigimiz ay başlatıldı. Tedavide Bicom adı verilen ve 25 yıl önce Almanya'da saman nezlesi ve egzama gibi alerjilere karşı geliştirilmiş bir makine kullanılıyor. Londra'nın güneyindeki Croydon'da bulunan Monadith sağlık merkezinin sahibi olan Savita Bhandari, "Sigara içme ihtiyacını ortadan kaldırıyoruz ve vücut frekansınızı adeta hayatınızda hiç sigara içmemişsiniz gibi bir hale getiriyoruz" diyor.

  My Hospital Dergisi  

Sigarayı Bırakmak İçin Destek Alın
Ülkemizdeki yetişkin erkeklerin % 50 ye yakını kadınların ise % 30 a yakını sigara kullanmaktadır. Bu oranlar çok yüksek olmakla birlikte toplumda sigaraya karşı bir tutumun hızla yükseldiğini söylemeliyiz. Ekim ayında kabul edilmiş olan Ulusal Tütün Programı ile sigaraya karşı uzun vadeli ve örgütlü bir çalışma başlatılmıştır.

Araştırmalar insanların çoğunun sigaradan zevk aldıkları için değil zorunda kaldıkları için içtiklerini söylüyor. Her yıl tiryakilerin en az üçte biri bırakma teşebbüsünde bulunuyor. Ancak kendi iradeleriyle bırakabilenlerin oranı gerçekten çok az. Kendi iradesini kullanarak yapılan sigara bırakma girişimlerinin sadece %3 ü başarıya ulaşıyor.

  Takvim Gazetesi  

45 dakikada sigaraya elveda !
Sigarayı bırakmak isteyenlere müjde... Tek seansı 45 dakika süren 'biorezonans' yöntemiyle sigarayı hayatınızdan atın.

Tamamlayıcı tıp...
Sağlığınızın en büyük düşmanlarından biri olarak gösterilen sigaraya karşı artık çaresiz değilsiniz. 9 Şubat Dünya Sigarayı Bırakma Günü'nde yani bugün bu alışkanlıktan kurtulabilirsiniz. Uzman Zerrin Özgenç, 'tamamlayıcı tıp yöntemi' olarak tanımladığı 'biorezonans'ın sigara içimini engellendiğini söyledi. Yöntemin en önemli özelliği ise işlemin sadece 45 dakika sürmesi.

 

Ana Sayfa | Sigara Bırakma | Ağrı Tedavisi | Alerji Tedavisi | Kilo Verme | Diğer Hizmetler | Merkezimizden Görüntüler | Hakkımızda | İletişim

Önemli Not… MORA-Terapi'de kullanılan cihaz tıbbi tedavi cihazıdır T.C. Sağlık Bakanlığı tarafından "Sınıf 2a Tıbbi Tedavi Cihazı" olarak onaylıdır. Yani MORA-Terapi doktorlar tarafından ve çeşitli hastalıklarda kullanılabilir; ancak frekanslarla yapılan bu uygulamaların sadece diğer tedavi yöntemlerini tamamlayıcı olarak kullanıldığı unutulmamalıdır. Bilimsel çalışmalar sürmesine rağmen yöntem sigara bırakma konusunda "bilimsel olarak ispatlanmış" tedaviler sınıfında halen değildir. Bu sebeple sigara bırakma konusunda yapılan terapi uygulaması bir "tıbbi tedavi" değildir; sigaraya karşı bir eğitim faaliyeti beraberliğinde ve klasik yaklaşımı tamamlayıcı yada destek nitelikte düşünülmelidir. Sigara bırakma hekim tarafından yada hekim kontrolünde yapılan terapilerde fiziksel, psikolojik ve alışkanlıktan oluşan sigara bağımlılığı bir bütün olarak değerlendirilir.