Mora Terapi Nedir?
Neden Mora Terapi?
Mora Terapi Öncesi
Mora Terapi Uygulaması
Mora Terapi Sonrası
Maliyeti
Sık Sorulan Sorular
Basında Mora Terapi

SIK SORULAN SORULAR

Moraterapi ne kadar zamandır uygulanıyor?
MORA-Terapi çeşitli hastalıkların tedavisinde 25 yıldır kullanılmaktadır. Biorezonansla sigara tedavileri dünyada 4 yıl kadar önce başlamıştır. Sigara tedavilerinde MORA tipi biorezonansın kullanımı ise çok daha yenidir. Şu anda yoğun olarak İngiltere, Fransa, Polonya, Macaristan, Çek Cumhuriyeti’ nde kullanılmaktadır.


Başarı oranı nedir?
Genel olarak söylemek gerekirse gelen kişilerin % 92' si yöntemi etkili bulmaktadır. Ancak sigara bırakma oranları % 82-84 arasında değişir. Sigara bırakma konusu kişinin psikolojik durumundan bağımsız değildir ve MORA’ nın verdiği destek yanında kişinin de hazır olmasını gerektirir.


Kimlere uygulanmaz?
Mora Terapi, kalp pili taşıyanlara, kalbinde stend olanlara, epilepsi hastalarına,ve hamileliğin ilk üç ayında önerilmez. Bunun dışındaki herhangi bir sağlık problemi, uygulama için engel değildir.

Yan etki olasılığı var mıdır?
MORA-Terapi tedavileri çok uzun yıllardır kullanılmaktadır. Şimdiye kadar hiçbir ciddi bir yan etki raporlanmamıştır. Çünkü vücut için zararlı olabilecek bir uygulama vücutla rezonansa girmemekte yani vücut tedaviyi kabul etmemektedir. Ancak sigara tedavisinin sekonder etkisi olan toksinlerden temizlenme evresinde, kişilerin özellikle detoksifikasyonla ilgili uyarılara uymaması durumunda halsizlik, bitkinlik, uyuşukluk, baş ağrısı, bulantı, terleme gibi şikayetler yaşanabildiğini bilinmektedir.

 
Tek seans yeterli mi?
Mora-Terapi tek seanstır. Zorlanan kişilerde sigara içmemiş olmak kaydıyla bir destek seansı yapılır. Tek seansın yeterli olmasının sebebi kişinin evde kullanması için verilen homeopatik sıvıdır. Bir yandan da yapılan uygulamanın devamı ÇİP ile sağlanır. ÇİP seans sırasında kullanılan frekansları üzerinde barındıran özel bir taşıyıcıdır ve göbeğin altında bulunan bir akupunktur noktası üzerine flaster yardımıyla yapıştırılır.
 

Bırakamazsam ne olacak?
Bırakamamış olmasına rağmen yapılan seansın etkisini üzerinizde biraz olsun hisseden kişinin tekrar bir bırakma girişimi için başvurması kesinlikle tavsiye edilir. Bu durumda alınacak ücret ilkinin yarısı olacaktır. Ancak destek seansı da almasına rağmen yapılan tedavilerin etkisini net olarak hissetmeyen kişinin tekrar denemesi önerilmez. Kişinin psikolojik durumundan bağımsız olarak % 8’ inde tedavi bir değişim yaratamamakta ve tedaviler tekrarlansa da sonuçsuz kalmaktadır. Bu durum sigara bırakma motivasyonunun yetersiz olmasıyla ilgili değildir, daha çok kişinin enerji meridyenlerinin yapısından kaynaklanıyor olabilir. Sigarayı herhangi bir sebepten bırakmamış olmanız durumunda yapılan ödemenin geri verilmesi söz konusu değildir.


Tekrar başlar mıyım?
Zamanla sigara içme fikrine yaklaşılan durumda ya da birkaç tane olsun içilmesi halinde hemen tedavi alınan merkezle iletişime geçilmelidir. Bu görüşme bu sıkıntılı dönemi atlatmak için yeterli olabilir ya da tekrar bir seans önerilebilir. (İkinci bir tedavi talebinde sizden 1 yıl boyunca yarı ücret talep edilir)
 

Sigara bırakınca kilo alır mıyım?
Sigara bırakıldığında kilo almayı engelleyecek şey Mora terapinin kendisidir. Terapi sonrasında stres ve tatminsizlik hissine bağlı aşırı yeme isteği olmayacaktır. Sigara bıraktıktan sonra fazla yeme isteği kişinin tatmin duygusu ile alakalıdır.


ÇİP sudan etkilenir mi?
Çip sudan etkilenmez. Çip cilt üzerindeyken banyo yapılabilir, denize girilebilir. Çipi yapıştırmak için kullanılan flaster kirlendiğinde sadece flasteri değiştirmek yeterli olacaktır.


Sigara bırakma garantisi veriyor musunuz?
Ayrıntılı olarak tutulan istatistikler MORA-Terapinin etkisini incelemek isteyen herkese açıktır. Bunlara rağmen sigarayı bırakıp bırakmamanın kişinin kendisinin vereceği bir karara bağlı olduğu da net olarak bilinmelidir. Sigara bırakma konusunda verilecek bir garanti etik değildir. Tüm tedavilere rağmen sigarayı bırakamayanlar da olabilmektedir.

Ana Sayfa | Sigara Bırakma | Ağrı Tedavisi | Alerji Tedavisi | Kilo Verme | Diğer Hizmetler | Merkezimizden Görüntüler | Hakkımızda | İletişim

Önemli Not… MORA-Terapi'de kullanılan cihaz tıbbi tedavi cihazıdır T.C. Sağlık Bakanlığı tarafından "Sınıf 2a Tıbbi Tedavi Cihazı" olarak onaylıdır. Yani MORA-Terapi doktorlar tarafından ve çeşitli hastalıklarda kullanılabilir; ancak frekanslarla yapılan bu uygulamaların sadece diğer tedavi yöntemlerini tamamlayıcı olarak kullanıldığı unutulmamalıdır. Bilimsel çalışmalar sürmesine rağmen yöntem sigara bırakma konusunda "bilimsel olarak ispatlanmış" tedaviler sınıfında halen değildir. Bu sebeple sigara bırakma konusunda yapılan terapi uygulaması bir "tıbbi tedavi" değildir; sigaraya karşı bir eğitim faaliyeti beraberliğinde ve klasik yaklaşımı tamamlayıcı yada destek nitelikte düşünülmelidir. Sigara bırakma hekim tarafından yada hekim kontrolünde yapılan terapilerde fiziksel, psikolojik ve alışkanlıktan oluşan sigara bağımlılığı bir bütün olarak değerlendirilir.