Mora Terapi Nedir?
Neden Mora Terapi?
Mora Terapi Öncesi
Mora Terapi Uygulaması
Mora Terapi Sonrası
Maliyeti
Sık Sorulan Sorular
Basında Mora Terapi

NEDEN MORATERAPİ?

Sigaradan kurtulmak için Mora-Terapi...
Mora-Biorezonans genel bir ifadeyle sigara isteğini kalıcı bir şekilde azaltır. Etki kişinin tedaviye ne kadar yatkın olduğuna bağlı olarak, sigaranın tadının bile hatırlanmamasına ve isteğin tamamen ortadan kalkmasına kadar varabilir. Tedavi alan kişilerin bazıları tedavi sonrasında sanki hayatlarında hiç sigara kullanmamış gibi hissettiklerinden ve sigarayla ilişkilerinin tam anlamıyla ve aniden ortadan kalkmış olduğundan bahsederler.
 

İsteğin Azalması...
Etki sigaraya karşı fiziksel bir ihtiyaç duymama şeklinde hissedilir. Tedavi bazı kişilerde sigara dumanına karşı bir tiksinti ve rahatsız olma hali başlatır, kimisinde ise çevrede içilen sigara dumanı rahatsız etmez ama istek de doğurmaz. Sigara içilmeye kalkıldığında, eski bilinen tadı vermez, çoğunlukla mide bulandırır ve tiksinti yaratır haldedir.

 


 

Sinirlilik yerine sakinlik...
Terapi sonrasında ve sonraki günlerde genel bir sakinlik hali yaşanır. Sigarayı bırakınca normalde beklenen sinirlilik hali genellikle olmaz ya da hafif geçirilir.
 

Aynı kiloda kalmak mümkün...
MORA uygulaması iştah açılmasını belli bir dereceye kadar önler. Seans sonrasında nikotin isteği azalacağı için fazla yeme eğilimi de azalır. Sigarayı bırakan kişilerde oluşacak geçici metabolizma yavaşlaması kilo almanın en olası sebebidir. Bu yüzden Mora yardımıyla bile olsa sigarayı bırakan kişiler yediklerinde ekstra bir dikkat göstermelidir.
 

Ağır tiryakilerde daha etkili...
MORA-Terapinin kimde ne düzeyde bir etki oluşturacağını önceden tahmin etmek mümkün değildir. Ama bir yandan da madde bağımlılığı kişinin psikolojik durumundan bağımsızlaştıkça, başka bir deyişle fiziksel bağımlılık arttıkça kişinin hissedeceği farklılaşma da göreceli olarak artar. Fiziksel bağımlılığın yüksek olduğu ağır bağımlılıklarda kişinin farkına varacağı etki daha net ve güçlüdür.
 

Sigaradan kurtulmayı istemek...
Mora ile yaratılan değişim kişinin psikolojik durumundan bağımsızdır. Ancak şunu hep akılda tutmak gerekir: Ne yapılırsa yapılsın kişinin bağımlılığına son verip vermemesi her zaman kendi seçimidir. Sigara tedavisinde kişinin sigarayı “kurtulmak gereken bir dert” olarak görmesi bir zorunluluktur. Mora Biorezonans sigarayı bırakmak için güçlü bir destek verir ancak yaratılan değişimi kullanıp kullanmamak kişinin seçimindedir. Kişi bırakamazsa azaltır ama tamamen bırakması önerilir.
 

Bırakamazsam...
Kişi tedaviye azaltmak değil bırakmak amacıyla girmelidir. Ancak bir yandan da, sigarayı bırakamayan kişilerde, içilen sigara miktarının eskisine nazaran belirgin olarak azalması olağandır. Bu durumda ihtiyacın azalması hali genellikle uzun sürelidir ancak sigara içildikçe bağımlılık eninde sonunda eski haline dönecektir. Gerektiğinde verilecek ek tedaviler ile sorun çözülecektir.

Ana Sayfa | Sigara Bırakma | Ağrı Tedavisi | Alerji Tedavisi | Kilo Verme | Diğer Hizmetler | Merkezimizden Görüntüler | Hakkımızda | İletişim

Önemli Not… MORA-Terapi'de kullanılan cihaz tıbbi tedavi cihazıdır T.C. Sağlık Bakanlığı tarafından "Sınıf 2a Tıbbi Tedavi Cihazı" olarak onaylıdır. Yani MORA-Terapi doktorlar tarafından ve çeşitli hastalıklarda kullanılabilir; ancak frekanslarla yapılan bu uygulamaların sadece diğer tedavi yöntemlerini tamamlayıcı olarak kullanıldığı unutulmamalıdır. Bilimsel çalışmalar sürmesine rağmen yöntem sigara bırakma konusunda "bilimsel olarak ispatlanmış" tedaviler sınıfında halen değildir. Bu sebeple sigara bırakma konusunda yapılan terapi uygulaması bir "tıbbi tedavi" değildir; sigaraya karşı bir eğitim faaliyeti beraberliğinde ve klasik yaklaşımı tamamlayıcı yada destek nitelikte düşünülmelidir. Sigara bırakma hekim tarafından yada hekim kontrolünde yapılan terapilerde fiziksel, psikolojik ve alışkanlıktan oluşan sigara bağımlılığı bir bütün olarak değerlendirilir.