Mora Terapi Nedir?
Neden Mora Terapi?
Mora Terapi Öncesi
Mora Terapi Uygulaması
Mora Terapi Sonrası
Maliyeti
Sık Sorulan Sorular
Basında Mora Terapi

MORA TERAPİ UYGULAMASI

Son 2 Sigara...
Tedavinin yapabilmesi için vücuttan temizlenecek frekans örneğine ihtiyaç vardır. Yani tedaviye başlayacak kişi uygulamaya gelirken yanında her zaman içtiği markadan 2 adet sigarayı da getirir. MORA ile yapılacak biorezonans uygulamasının hemen öncesinde getirdiği iki adet sigarayı yarım yarım içer. Tedavide kullanılacak elektromanyetik frekanslar bu son içilen sigaralardan alınır.

Tedaviye Başlanması...
MORA-Terapi uygulaması rahat bir koltukta otururken yapılır. Bu sırada vücut 45 dakika boyunca sigaradan alınıp değiştirilen elektromanyetik titreşimlere tabi tutulur. Tedavi sırasında uygulama yapılan kişinin her iki elinde özel iletken elektrodlar bulunur, ayaklar özel iletken bir plaka üzerinde durur ve alnına bir bant sarılır.
Seans sırasında herhangi bir kötü his, acı vb. olmaz. Kişi sadece rahatlama ile beraber hafif bir gevşeklik hisseder.

Homeopatik Sıvı Nedir?
İçerisinde tuzlu su ve çok az miktarda etil alkol bulunmaktadır. Nikotin ya da herhangi bir aktif madde içermez. Bu sıvı tedavi sırasında cihazın içerisinde bulunur ve elektrohomeopati kurallarına göre, frekans yüklemesine tabi tutulur.
Bu sıvı tedavi sonrasındaki günlerde istek olduğunda dil altına damlatılır. Bu sıvı isteğe göre alkolsüz de hazırlanabilir veya tedavi olacak kişinin getirdiği şişe suyu kullanılarak da hazırlanabilir. Homeopatik sıvının ihtiyaç duyulduğunda günde 3 – 4 kez onar damla şeklinde dil altına damlatılıp 30 saniye kadar ağızda tutulduktan sonra yutulması tavsiye edilir. Öncesinde şişe mutlaka çalkalanır. Şişedeki sıvı bitene kadar kullanılır. Sıvının cep telefonu, laptop, tv gibi elektromanyetik dalga yayan cihazlardan uzak tutulması gerekir.

Çip Nedir?
Homeopatik sıvıya benzer şekilde bu frekanslar bir metal üzerinden geçirilir. Bu metal tedavi sonrası göbeğin iki parmak altındaki bir akupunktur noktası üzerine çip cilde temas edecek şekilde yapıştırılır. Bir ay yapıştırılan yerde kalır, gerektiği durumlarda kişi çıkarıp takabilir. Ancak uzun süreli olarak çıkarılması önerilmez.

Bol su içeceksiniz...
İşlem sonrası ilk 48 saat özellikle bol su (günde yaklaşık 3 litre) içilmesi gerekir. İlk 48 saat alkolden uzak durulmalıdır. Birkaç gün boyunca halsizlik ve vücutta hafif bir sigara-kül kokusu olabilir.
Mora-Terapinin en büyük avantajı “üzerine gitme davranışı” nın yapılabilmesidir. 2. günden sonra istek yaratacağını düşünülen şeyler özellikle yapılmalıdır. Böylece aslında uygulama yapılan kişi, hayatındaki tek değişikliğin sigara içmiyor olmak olduğunun farkına varacaktır.


Yan etkisi var mı?
MORA-Terapi tamamen yan etkisiz ve doğal bir tedavi şeklidir. Vücudun dengelenmesi ve normal hale getirilmesi prensibi ile çalışır. Vücutta kötü birşeylere yol açabilecek herhangi bir etki yaratılamaz. Çünkü bu işlemde kullanılan elektromanyetik frekanslar vücutla “rezonansa girmez”. Herhangi bir elektrik akımı kullanılmaz. Kural olarak biorezonans ile sadece vücut sisteminin daha iyi çalışmasını sağlayacak tedaviler başarılabilir.

Ana Sayfa | Sigara Bırakma | Ağrı Tedavisi | Alerji Tedavisi | Kilo Verme | Diğer Hizmetler | Merkezimizden Görüntüler | Hakkımızda | İletişim

Önemli Not… MORA-Terapi'de kullanılan cihaz tıbbi tedavi cihazıdır T.C. Sağlık Bakanlığı tarafından "Sınıf 2a Tıbbi Tedavi Cihazı" olarak onaylıdır. Yani MORA-Terapi doktorlar tarafından ve çeşitli hastalıklarda kullanılabilir; ancak frekanslarla yapılan bu uygulamaların sadece diğer tedavi yöntemlerini tamamlayıcı olarak kullanıldığı unutulmamalıdır. Bilimsel çalışmalar sürmesine rağmen yöntem sigara bırakma konusunda "bilimsel olarak ispatlanmış" tedaviler sınıfında halen değildir. Bu sebeple sigara bırakma konusunda yapılan terapi uygulaması bir "tıbbi tedavi" değildir; sigaraya karşı bir eğitim faaliyeti beraberliğinde ve klasik yaklaşımı tamamlayıcı yada destek nitelikte düşünülmelidir. Sigara bırakma hekim tarafından yada hekim kontrolünde yapılan terapilerde fiziksel, psikolojik ve alışkanlıktan oluşan sigara bağımlılığı bir bütün olarak değerlendirilir.