Mora Terapi Nedir?
Neden Mora Terapi?
Mora Terapi Öncesi
Mora Terapi Uygulaması
Mora Terapi Sonrası
Maliyeti
Sık Sorulan Sorular
Basında Mora Terapi

MORA KİLO VERME PROGRAMI

MORA-Terapinin kilo programı uygulamasının amacı 3 ana başlıkta toplanabilir:

- Düşkün olunan gıdalara karşı isteksizlik yaratmak (şeker, çikolata, ekmek, şekerleme vb)
- Psikolojik sakinlik ve rahatlık halini sağlamak
- Metabolizmada yavaşlamaya yol açabilen enerjetik problemleri ortadan kaldırmak

MORA-Terapi diyet yapamama veya kilo verememeye neden olan birçok sebebi ortadan kaldırmak için uygulanabilir.

• Karbonhidratın fazla tüketilmesi: Unlu gıdalar, ekmek, börek, pasta, hamburger, şeker, çikolata gibi karbonhidrat grubu gıdalara düşkünlük halinde 1 – 2 terapi seansı önerilir. Bu kullanım sigara bırakmaya yönelik yapılan MORA-terapi uygulamasının benzerinin problemli gıda grupları üzerinden yapılmasıdır.

Junk food diye adlandırılan kalorisi yüksek/besin değeri az olup bağımlılık yaratan fast food, cips, çikolata, şekerleme gibi gıdalar MORA-terapi ile diyetten kolayca çıkarılırlar.

• Duygusal denge: MORA-terapide kullanılan biorezonans yöntemi ve beraberindeki COLOR Biorezonans uygulamaları kişinin üzerinde belirgin bir etki yaratır. Buna ek olarak psikolojik dönüşüme yardımcı olmak amacıyla ektrohomeopati çerçevesinde Bach çiçekleri veya metabolizma üzerinde etkili olabilecek diğer homeopatik frekans grupları da kullanılabilir.

Zayıflama programlarının işe yaraması ve kalıcı olmasındaki en önemli şey kişinin diyet haline psikolojik uyum sağlayabilmesidir. Bu nedenle MORA-terapinin kişinin ruh hali üzerinde yarattığı olumlu etki çok önemlidir.

• Metabolizma: COLOR Biorezonans, biorezonansın en yeni ve en etkin formudur. MORA-Color uygulamalarında kişi herhangi bir renk görmez ancak rengin homeopatik frekans bilgisi kullanılır. MORA-Color’ un kilo programındaki etkileri diğer tüm biorezonans kullanımlarını gölgede bırakır.

MORA-terapi ile yapılan uygulama enerji sistemini dengelemeye yöneliktir. Bu uygulama ile normal çalışan bir metabolizma hızlı çalışır hale getirilemez; anormal olan durumlar normalleştirilmeye çalışılır. Dengesizliğin giderilmesi amacıyla farklı MORA uygulamaları yapılabilir, en etkin sonuç MORA-Color renk uygulamalarıyla alınmaktadır.

UYGULAMA NASIL YAPILIYOR?

Öncelikle uygulama yapılacak kişinin psikolojik ve metabolik yapısı, hastalık eğilimleri ve yeme alışkanlıkları ile ilgili bilgi edinilir. Uygulamalar haftada 1 seans biçiminde yapılır. Seans sırasında kişi koltukta oturur ve hafif bir sakinleşme dışında bir şey hissetmez.

1. MORA-Terapi / Silme: Sigara bırakma amaçlı yapılan uygulamaya benzer. Terapinin amacı problemli yiyecek grubuna karşı aşırı düşkünlüğün kaldırılmasıdır. Cihaz içerisine problemli yiyecek maddesi konur ve kişi seans sırasında cihaz elektrodlarını tutar. Uygulama sırasında sakinleşme dışında birşey hissedilmez.

2. MORA-Color / Renkler: Uygulama kişinin üzerinde gezdirilen bir elekrod yardımıyla yapılır. Uygulama sırasında renk görülmez ancak renklerin frekans bilgisi kullanılır, renklerin özelliklerine göre farklı etkiler oluşur.

3. MORA-Homeopati / Homeopatik damlalar: Uygulama yapılacak kişiye uygun Bach çiçekleri veya diğer homeopatik frekans grubu, özel bir teknikle tuzlu su – alkol karışımları üzerinden geçirilir. Bu sıvı kişiye ihtiyaç duyduğunda kullanması için verilir.

YAN ETKİSİ

MORA-Terapi kilo programında yapılan uygulama vücudu kilo vermek için zorlama değildir. Terapi tüm sistemin dengelemesini amaçlar.

Metabolizması normal çalışan bir kişinin metabolizması zayıflama amacıyla anormal çalışır hale getirilmez; ancak anormal düşük seviyede çalışan bir metabolizme normalleştirilebilir. Örneğin bir kişi karbonhidrat yiyemez hale getirilemez ama aşırı düşkünlük hali normal seviyeye getirilebilir.

MORA-Terapi doktor kontrolünde yapılır ve şu ana kadar hiçbir ciddi yan etki raporlanmamıştır.

Ana Sayfa | Sigara Bırakma | Ağrı Tedavisi | Alerji Tedavisi | Kilo Verme | Diğer Hizmetler | Merkezimizden Görüntüler | Hakkımızda | İletişim

Önemli Not… MORA-Terapi'de kullanılan cihaz tıbbi tedavi cihazıdır T.C. Sağlık Bakanlığı tarafından "Sınıf 2a Tıbbi Tedavi Cihazı" olarak onaylıdır. Yani MORA-Terapi doktorlar tarafından ve çeşitli hastalıklarda kullanılabilir; ancak frekanslarla yapılan bu uygulamaların sadece diğer tedavi yöntemlerini tamamlayıcı olarak kullanıldığı unutulmamalıdır. Bilimsel çalışmalar sürmesine rağmen yöntem sigara bırakma konusunda "bilimsel olarak ispatlanmış" tedaviler sınıfında halen değildir. Bu sebeple sigara bırakma konusunda yapılan terapi uygulaması bir "tıbbi tedavi" değildir; sigaraya karşı bir eğitim faaliyeti beraberliğinde ve klasik yaklaşımı tamamlayıcı yada destek nitelikte düşünülmelidir. Sigara bırakma hekim tarafından yada hekim kontrolünde yapılan terapilerde fiziksel, psikolojik ve alışkanlıktan oluşan sigara bağımlılığı bir bütün olarak değerlendirilir.