Mora Terapi Nedir?
Neden Mora Terapi?
Mora Terapi Öncesi
Mora Terapi Uygulaması
Mora Terapi Sonrası
Maliyeti
Sık Sorulan Sorular
Basında Mora Terapi

AĞRI TEDAVİSİ

MORA-Terapi yöntemiyle yapılan ağrı tedavileri sadece ağrıyı semptomatik olarak ortadan kaldıran tedaviler değildir. Mora-Terapiyi ağrılı probleme karşı vücudu iyileşmesi için uyaran bir tedavi olarak algılamak ve ağrıyı oluşturan mekanizma ile birlikte ortadan kaldırdığını söylemek daha uygun olur.


Elbette tüm Mora tedavileri doktor kontrolünde yapılmalıdır. Önce ağrıya yol açan sebep bulunmaya çalışılmalı ve standart tıbbi yaklaşımlar mutlaka yapılmalıdır. Her tür klasik tedavi Mora Terapi tedavileriyle beraber kullanılabilmektedir.


Akut Ağrılar
Akut ağrılı durumlar MORA-Terapiye genellikle ilk uygulamada ve çok hızlı bir yanıt verir. Yumuşak doku travmalarında tek uygulama ile ağrı azalır, problemin olduğu bölgedeki inflamasyon bulguları 1 – 2 saat içinde hafifler. Hafif zorlanmalarda seansın sonunda ağrı çoğu zaman tamamen ortadan kalkmıştır.


Ağrıda azalma o bölgede iyileşmenin hızlandığı anlamına gelir. Akut apandisit ağrısı gibi acil cerrahi müdahale gerektiren ya da hayatı tehdit eden bir sebebin yarattığı ağrılar ise Mora-Terapi ile ortadan kaldırılamaz, bu durumda Mora Terapi tedavisi uygulanması da uygun olmaz.

Kronik Ağrılar
Fonksiyonel kronik ağrılar: Birçok zaman tüm klasik tıp yaklaşımlarına rağmen belirgin bir sebebin bulunamadığı ama hayat kalitesini bozan ve yıllar sürebilen ağrıların olduğunu biliriz. Bu tip ağrılarda Mora-Terapi kişinin hayat kalitesinde belirgin ve kalıcı bir iyileşme getirir. Etki çoğu zaman şaşırtıcıdır ve kalıcıdır.


Anatomik bozuklukla birlikte giden kronik ağrılar: Ağrının kaynağı bel fıtığı gibi belli bir anatomik sebep olsa bile Mora-Terapi kişinin şikayetlerinde bir azalma yaratacaktır. Bu Mora-Terapi ile bel fıtığının fiziksel olarak ortadan kaldırıldığı veya sebep olan anatomik bozukluğun düzeltildiğini savunmak doğru olmaz. Yine de tecrübelerimiz kişinin sıkıntısının uzun süreli ya da kalıcı olarak azaltılabildiği yönündedir.


Ağrı için Mora-Terapi Seansları
Tedavi seanslar şeklinde yapılır. Uygun endikasyonda ilk tedavide ağrı belirgin olarak azalacaktır. Kronik ağrılarda tedavinin kalıcılığının sağlanması için düzenli seanslar yapılmalıdır.

Ana Sayfa | Sigara Bırakma | Ağrı Tedavisi | Alerji Tedavisi | Kilo Verme | Diğer Hizmetler | Merkezimizden Görüntüler | Hakkımızda | İletişim

Önemli Not… MORA-Terapi'de kullanılan cihaz tıbbi tedavi cihazıdır T.C. Sağlık Bakanlığı tarafından "Sınıf 2a Tıbbi Tedavi Cihazı" olarak onaylıdır. Yani MORA-Terapi doktorlar tarafından ve çeşitli hastalıklarda kullanılabilir; ancak frekanslarla yapılan bu uygulamaların sadece diğer tedavi yöntemlerini tamamlayıcı olarak kullanıldığı unutulmamalıdır. Bilimsel çalışmalar sürmesine rağmen yöntem sigara bırakma konusunda "bilimsel olarak ispatlanmış" tedaviler sınıfında halen değildir. Bu sebeple sigara bırakma konusunda yapılan terapi uygulaması bir "tıbbi tedavi" değildir; sigaraya karşı bir eğitim faaliyeti beraberliğinde ve klasik yaklaşımı tamamlayıcı yada destek nitelikte düşünülmelidir. Sigara bırakma hekim tarafından yada hekim kontrolünde yapılan terapilerde fiziksel, psikolojik ve alışkanlıktan oluşan sigara bağımlılığı bir bütün olarak değerlendirilir.