Mora Terapi Nedir?
Neden Mora Terapi?
Mora Terapi Öncesi
Mora Terapi Uygulaması
Mora Terapi Sonrası
Maliyeti
Sık Sorulan Sorular
Basında Mora Terapi

MORA TERAPİ SONRASI

Mora terapi başladığı anda etki görülmeye başlar ancak tam etkinin oluşması, sigara içindeki zehirlerin önemli bir kısmının atıldığı yani bedensel arınmanın yaşandığı süre olan 48 saati bulur. Özellikle ilk günlerde, sigara dumanına sürekli maruz kalınması, bedensel arınma açısından sakıncalıdır. İlk iki günden sonra ise her şey serbesttir. MORA Sigara Bırakma Terapisinin devamı göbek deliğinin iki parmak altına yerleştirilen çip ve küçük bir şişe içinde verilen homeopatik sıvı ile sağlanır.

 Uygulama sonrası ilk 48 saatinde yapılması gerekenler
Verilen homeopatik sıvı ve çip kullanılır
Günde 3 litre su içilmesi önerilir
Sigara içilen ortamlardan uzak durulmalıdır

Diğer Öneriler
Alkol alınmamalıdır
Sağlıklı ve dengeli beslenmeye dikkat edilmelidir
Bol posalı besinler tercih edilmeli, bol su içilmelidir
Kahve, çay, cola içilmemelidir
Düzenli kullanılan ilaçlar dışında ilaç kullanılmamalıdır
Vücudu zorlayacak fiziksel aktivitelerden kaçınılmalıdır
Dinlenmek tavsiye edilir
Bol bol terlemek toksin atılımına yardımcı olur
Sauna, hamam ve keselenme önerilir
Sigara içilen ortamlardan uzak kalınmalıdır

İLK 2 GÜNDEN SONRASI
İlk 2 günden sonra sigara içme isteği yaratacağı düşünülen şeyler/davranışlar özellikle yapılmalıdır. Kişi aklına sigarayı getireceğinden korktuğu hiçbir şeyden kaçınmamalıdır. MORA–Terapi' nin en büyük avantajı “üzerine gitme davranışı”nın yapılabilmesine olanak vermesidir. Hayattaki tek değişik artık sigara içmiyor olacaktır.
Özellikle kahve ya da çay içilmeli, arzu ediliyorsa alkol alınmalı, sigara içilen ortamlara girilmeli ve sigara içen arkadaşlarla görüşülmeli; böylece “artık sigara kullanmayan” algısı keşfedilmelidir.

Ana Sayfa | Sigara Bırakma | Ağrı Tedavisi | Alerji Tedavisi | Kilo Verme | Diğer Hizmetler | Merkezimizden Görüntüler | Hakkımızda | İletişim

Önemli Not… MORA-Terapi'de kullanılan cihaz tıbbi tedavi cihazıdır T.C. Sağlık Bakanlığı tarafından "Sınıf 2a Tıbbi Tedavi Cihazı" olarak onaylıdır. Yani MORA-Terapi doktorlar tarafından ve çeşitli hastalıklarda kullanılabilir; ancak frekanslarla yapılan bu uygulamaların sadece diğer tedavi yöntemlerini tamamlayıcı olarak kullanıldığı unutulmamalıdır. Bilimsel çalışmalar sürmesine rağmen yöntem sigara bırakma konusunda "bilimsel olarak ispatlanmış" tedaviler sınıfında halen değildir. Bu sebeple sigara bırakma konusunda yapılan terapi uygulaması bir "tıbbi tedavi" değildir; sigaraya karşı bir eğitim faaliyeti beraberliğinde ve klasik yaklaşımı tamamlayıcı yada destek nitelikte düşünülmelidir. Sigara bırakma hekim tarafından yada hekim kontrolünde yapılan terapilerde fiziksel, psikolojik ve alışkanlıktan oluşan sigara bağımlılığı bir bütün olarak değerlendirilir.