Mora Terapi Nedir?
Neden Mora Terapi?
Mora Terapi Öncesi
Mora Terapi Uygulaması
Mora Terapi Sonrası
Maliyeti
Sık Sorulan Sorular
Basında Mora Terapi

MİLLİYET GAZETESİ

Vücudumun her tarafından nikotin çıkmaya başladı.
20 yıllık sigara tiryakisiyim. Daha önceki bırakma girişimlerim başarısız olmuştu. Bu sefer de "biorezonans" deneyeyim dedim. Şu ana kadar sonuç gayet iyi... NEVSAL ELEVLİ nevsal1@aol.com

Alnıma elektrotlar takıldığında daha önceki sigara bırakma girişimlerim aklıma geldi ve en komiği bu olmalı diye düşündüm. Ancak bu "biorezonans" yönteminin çok başarılı olduğunu duymuştum. Maliyeti ise sadece 150 pound. Uygulama İngiltere'de ilk kez geçtigimiz ay başlatıldı. Tedavide Bicom adı verilen ve 25 yıl önce Almanya'da saman nezlesi ve egzama gibi alerjilere karşı geliştirilmiş bir makine kullanılıyor. Londra'nın güneyindeki Croydon'da bulunan Monadith sağlık merkezinin sahibi olan Savita Bhandari, "Sigara içme ihtiyacını ortadan kaldırıyoruz ve vücut frekansınızı adeta hayatınızda hiç sigara içmemişsiniz gibi bir hale getiriyoruz" diyor.


İlk seansta başarı oranı yüzde 85'e dek çıkıyor
Son üç yıl içinde Polonya ve Irlanda'da 10 bin kişi bu terapiden geçmiş. Monadith yetkilileri bir seans sonrası başarı oranının yüzde 85 olduğunu söylüyor. Gerekirse ikinci seans uygulanıyor. ücretsiz olan ikinci seans sonrası başarı oranı ise yüzde 89'a çıkıyormuş.

Önce bana bir sigara yakmamı ve üçte ikisini içmemi söylediler. Külünü ise bir bardağa koymam gerekiyordu. Daha sonra geriye kalan üçte birlik bölümü aynı bardakta söndürmemi ve sonunda da bardağın içine tükürmemi istediler. Teoride bardak, Bicom'un nikotin bağımlılığımın "enerji yapısını" anlayabilmesi için gerekli olan tüm verileri içinde barındırıyordu şimdi. Daha sonra iki elime iki bakır top verdiler. Bu toplar kablolarla Bicom'a bağlıydı. Makinede bir düğmeye bastılar ve hemen ardından vücudumu bir karıncalanma hissi kapladı.


Enerji yolları açıldı, vücut toksinden arındı
Teknisyen bana "Enerji yolları açılıyor" dedi. Daha sonra da frekansı yükselterek vücudumu" toksinlerden arınmaya hazır hale getirmeye" başladı. Kendimi yorgun hissettiğimi söyledim, bunun normal olduğunu anlattılar. Hatta o anlık bir his olmayacağını... İlk 24 saat içinde kendimi yorgun hissedeceğimi, hatta hafif baş ağrısı ve baş dönmesi bile olabileceğini belirttiler, bu yüzden bol bol su içmemi tavsiye ettiler.

Daha sonra içinde sigara izmariti, külü ve tükürüğümün bulunduğu bardağın içini de makineye aktardılar. Bir süre sonra bilgisayarın nikotinin elektromanyetik yapısını çözmeye başladığı söylendi. Bu sayede alışkanlığımın enerji yapısı tersine çevrilip bu tersine çevrilmiş formül elektrotlar vasıtasıyla vücuduma geri gönderilecekmiş. Böylece vücudumdaki nikotin enerjisi ortadan kaldırılacakmış. O andan itibaren de vücudumun çıkardığı titreşimler sigara içmeyen bir kişinin vücut titreşimleri ile aynı olacaktı.


"Sigaraya uzanmak hala size bağlı"
Bu seans sırasında başıma elektrotlar olan bir bant takıldı, ellerimde ise plakalar vardı. Bu tedavinin beni fiziksel olarak hiç sigara kullanmamış biri haline getireceği ancak psikolojik olarak herhangi bir etkisinin olmayacağı söylendi. Teknisyen bana "Sigaraya uzanıp uzanmamak hala size bağlı" dedi. Makine seansın bittiğini adeta mikrodalga fırının saati gibi bir "ping" sesi ile ilan etti. Ellerimi plakalardan çektim. Avuçlarımın içinde hafif siyah lekeler vardı. Teknisyen "Bunlar senin sigara alışkanlığının sonuçları, yani deri yoluyla atılan nikotin izleri " dedi. Bunun dışında kendimi tıpkı seans öncesindeki gibi hissediyordum.

Tam merkezden ayrılacaktım ki son anda beni durdurdular ve yanımdaki sigara paketini aldılar. İlk birkaç saat içinde şeytana uymamam için alınan bir önlemdi. İstemeye istemeye paketi verdim.


Bir sonraki akşam bile canım sigara çekmedi
Aradan birkaç saat geçti. Kendimi sürekli rahatsız hissediyor ve su içmek istiyordum. Normalde sigara içerek yaptığım işleri sigara içmeden yapmaya başladığımı fark ettim. Bu beni çok mutlu etti. Bir süre sonra sonra fark ettim ki tenimin her tarafından dışarı nikotin çıkıyordu. Küveti doldurup banyoya girdim. Küvetteki su bir süre sonra bulanıklaştı.

Bir sonraki akşam sıkı sigara tiryakisi olan iki arkadaş ile bir içki içmek için buluştuk. Canım hala sigara çekmiyordu. 20 yıldır günde iki paket sigara içen ben son günlerde Londra'da yaşanan yogun haber trafiği ve stresine rağmen bu alışkanlığımdan uzak durarak 12 günü geride bıraktım.

Ana Sayfa | Sigara Bırakma | Ağrı Tedavisi | Alerji Tedavisi | Kilo Verme | Diğer Hizmetler | Merkezimizden Görüntüler | Hakkımızda | İletişim

Önemli Not… MORA-Terapi'de kullanılan cihaz tıbbi tedavi cihazıdır T.C. Sağlık Bakanlığı tarafından "Sınıf 2a Tıbbi Tedavi Cihazı" olarak onaylıdır. Yani MORA-Terapi doktorlar tarafından ve çeşitli hastalıklarda kullanılabilir; ancak frekanslarla yapılan bu uygulamaların sadece diğer tedavi yöntemlerini tamamlayıcı olarak kullanıldığı unutulmamalıdır. Bilimsel çalışmalar sürmesine rağmen yöntem sigara bırakma konusunda "bilimsel olarak ispatlanmış" tedaviler sınıfında halen değildir. Bu sebeple sigara bırakma konusunda yapılan terapi uygulaması bir "tıbbi tedavi" değildir; sigaraya karşı bir eğitim faaliyeti beraberliğinde ve klasik yaklaşımı tamamlayıcı yada destek nitelikte düşünülmelidir. Sigara bırakma hekim tarafından yada hekim kontrolünde yapılan terapilerde fiziksel, psikolojik ve alışkanlıktan oluşan sigara bağımlılığı bir bütün olarak değerlendirilir.