Mora Terapi Nedir?
Neden Mora Terapi?
Mora Terapi Öncesi
Mora Terapi Uygulaması
Mora Terapi Sonrası
Maliyeti
Sık Sorulan Sorular
Basında Mora Terapi

AKŞAM GAZETESİ

Sigaradan kurtulma zamanınızın geldiğini düşünüyorsanız, bizi arayarak iletişime geçmeniz gerekmektedir.


Kırk beş dakikada sigaraya veda mı?
Kadıköy'de bulunan Neosante adlı sağlık merkezi sigarayı bırakmak isteyenlere alternatif bir yöntem uyguluyor. Biorezonans adı verilen yöntemle sigarayı bırakmak isteyen kişiye 45 dakikalık bir seansta elektromanyetik titreşimler veriliyor.

Sistemin sigarayı bırakma konusunda yüzde 85 oranında başarılı olduğu iddia ediliyor. Bu sistemde titreşimler vücuda Bicom 2000 adlı bir cihazla veriliyor. Yöntemin esası vücudun bozulan elektromanyetik alanının düzeltilmesine, bağımlılık yapan maddenin vücuttaki frekansının ortadan kaldırılmasına dayanıyor. Kirlilik yaratan maddeler ortadan kaldırılınca vücut temizlenmiş oluyor. Daha önce alerji tedavisi için kullanılan bu cihaz ilk kez iki yıl önce sigaraya karşı denendi. İki yıl gibi kısa bir sürede Avrupa'da özellikle Almanya, İngiltere ve Polonya'da yaklaşık 10 bin kişi üzerinde başarılı sonuçlar elde edildi. Eğer yöntemi denemek istiyorsanız önceden bir randevu almanız ve merkezin doktoru ile bir ön görüşme yapmanız gerekiyor. 20 dakikalık ön görüşmenin ardından 45 dakikalık seans yapılıyor.


Önce Tarih Belirleyin
Fakat seans öncesinde merkezin bazı önerileri var. Öncelikle kendinize sigarayı bırakmak için bir tarih belirlemeniz şart. Ama bu tarihin stresli günlere ve kadınlar için regl öncesine gelmemesinde fayda var. Hazırlık döneminde sigarayı azaltmanız gerekmiyor. Aksine istediğiniz kadar içmenizde fayda var. Bütün bunları yaptıysanız Biorezonans yöntemine hazırsınız. Fakat bir akşam önce kesinlikle alkol almak ve son altı saat kahve içmek yok. Seansa giderken yanınıza bir adet sigara almayı ihmal etmeyin çünkü Biorezonans'a girmeden önce o sigaranın yarısını içmenize izin verecekler.

45 dakikalık titreşim seansından sonra göbeğinizin iki parmak altında yer alan bir noktaya, siz cihaza bağlıyken cihazda yükleme yapılmış bir chip yerleştiriliyor. Chip bir ay kadar üzerinde kalıyor. Vücudunuza yapıştırılan chip'i siz kendiniz de kolayca çıkarıp takabiliyorsunuz fakat chip'in uzun süre çıkarılması kesinlikle önerilmiyor. Ayrıca chip'in yanlış yere yapıştırılması yöntemin tekrarlanmasına neden oluyor. Yöntemin etkisi uygulamayla birlikte başlıyor fakat tam etkinin ortaya çıkması için uygulamanın üzerinden 48 saat geçmesi gerekiyor. Biorezonans yönteminde ilk 48 saat önemli. Bu süre boyunca dumanlı ortamlarda kalmamanız öneriliyor. Eğer dumana maruz kalırsanız yöntemin tekrarlanması gerekebilir. Ayrıca bu süre zarfında günde 2-3 litre su içmeniz, ilk 12 saat kesinlikle alkol almamanız şart. Yeteri kadar su içmezseniz mide bulantısı yaşıyorsunuz. İlk birkaç gün teninizin yağlanmasını, sigara ve kül kokmasını da göze almalısınız. Bu etki nikotinin ve diğer zehirlerin vücudunuzdan atılmasının bir sonucu. Yöntem çok iddialı. Bütün bu sürecin ardından burnunuza sigara kokusu geldiğinde hiç sigara içmemiş bir insanın reaksiyonunu vereceğiniz ve nikotin alma isteğinizin ortadan kalkacağı iddia ediliyor.

Ayrıca hayatınızda ciddi bir yer tutan sigara ortadan kalkınca ciddi bir boşluk yaşayacağınız için Neosante uygulama sonrası psikolojik destek hizmeti de veriyor. Devamında eğer ihtiyaç hissederseniz telefonla size destek olmaya devam ediyorlar. Yalnız bu yöntem kalp pili kullananlar ve üç aylık hamilelere uygulanmıyor. Genel olarak şiddetli bağımlılık yaşayan ağır içicilerde daha iyi sonuç verdiği, psikolojik olarak bağımlı olanlar da ise hedefe ulaşmadığı tespit edilmiş. Deneyip denememek size kalmış.

Ana Sayfa | Sigara Bırakma | Ağrı Tedavisi | Alerji Tedavisi | Kilo Verme | Diğer Hizmetler | Merkezimizden Görüntüler | Hakkımızda | İletişim

Önemli Not… MORA-Terapi'de kullanılan cihaz tıbbi tedavi cihazıdır T.C. Sağlık Bakanlığı tarafından "Sınıf 2a Tıbbi Tedavi Cihazı" olarak onaylıdır. Yani MORA-Terapi doktorlar tarafından ve çeşitli hastalıklarda kullanılabilir; ancak frekanslarla yapılan bu uygulamaların sadece diğer tedavi yöntemlerini tamamlayıcı olarak kullanıldığı unutulmamalıdır. Bilimsel çalışmalar sürmesine rağmen yöntem sigara bırakma konusunda "bilimsel olarak ispatlanmış" tedaviler sınıfında halen değildir. Bu sebeple sigara bırakma konusunda yapılan terapi uygulaması bir "tıbbi tedavi" değildir; sigaraya karşı bir eğitim faaliyeti beraberliğinde ve klasik yaklaşımı tamamlayıcı yada destek nitelikte düşünülmelidir. Sigara bırakma hekim tarafından yada hekim kontrolünde yapılan terapilerde fiziksel, psikolojik ve alışkanlıktan oluşan sigara bağımlılığı bir bütün olarak değerlendirilir.