Mora Terapi Nedir?
Neden Mora Terapi?
Mora Terapi Öncesi
Mora Terapi Uygulaması
Mora Terapi Sonrası
Maliyeti
Sık Sorulan Sorular
Basında Mora Terapi

MYHOSPITAL DERGİSİ

Sigarayı Bırakmak İçin Destek Alın
Ülkemizdeki yetişkin erkeklerin % 50 ye yakını kadınların ise % 30 a yakını sigara kullanmaktadır. Bu oranlar çok yüksek olmakla birlikte toplumda sigaraya karşı bir tutumun hızla yükseldiğini söylemeliyiz. Ekim ayında kabul edilmiş olan Ulusal Tütün Programı ile sigaraya karşı uzun vadeli ve örgütlü bir çalışma başlatılmıştır.

Araştırmalar insanların çoğunun sigaradan zevk aldıkları için değil zorunda kaldıkları için içtiklerini söylüyor. Her yıl tiryakilerin en az üçte biri bırakma teşebbüsünde bulunuyor. Ancak kendi iradeleriyle bırakabilenlerin oranı gerçekten çok az. Kendi iradesini kullanarak yapılan sigara bırakma girişimlerinin sadece %3 ü başarıya ulaşıyor.

Sigara bırakma konusunda kullanılan yardımcı yöntemlere bir yenisi daha eklenmiş durumda. Mora Terapi olarak adlandırılan bu sistem sigara bırakma konusunda çok etkileyici sonuçlar yaratıyor.

Homeopati, akupunktur ve ileri düzey elektroniğin harmanlaması ile yaratılan bu tedavide maddelerin veya vücudun kendisinin çevresine yaydığı mikro elektromanyetik titreşimler kullanılıyor. Maddelere özgü bilgiyi taşıyan bu titreşimlerin vücuda belirli şekillerde verilmesi enerji meridyenlerinde olan bilgi akışını değiştiriyor. Bir şekilde o maddeyle ilgili elektromanyetik bilginin vücuttan temizlenmesi gerçekleştirilebiliyor.

Bundan yıllar önce Dr.Morell ve Rascha (MO-RA) tarafından yaratılan biorezonans ilk zamanlar alerjilerde kullanılıyor. Zamanla tecrübeler arttıkça kronik birçok hastalıkta kullanılabileceği ve özellikle ağrının giderilmesinde özel bir yeri olduğu anlaşılıyor.

Son olarak da birkaç yıl önce sigara bırakma konusundaki büyük tedavi potansiyeli anlaşılıyor. Bu konuda hiçbir yan etkisi olmayan MORA Biorezonans şimdiye kadar geliştirilmiş en ileri biorezonans teknolojisi olarak biliniyor.

MORA-Biorezonansın sigarayı bırakma konusunda kullanımındaki sonuç sigara isteğinin ciddi oranda azalması ve içilmeye kalkarsa kişinin dumana karşı tepki göstermesi oluyor.

MORA-Biorezonans nikotin ihtiyacını fiziksel olarak azaltıyor. Genel olarak fiziksel bağımlılığın yüksek olduğu ağır içicilerde daha etkileyici sonuçlar alınıyor.

Tek gerekenin sigaradan kurtulmayı istemek olduğunu söylüyoruz. Bu istek olduktan sonra çok yüksek olmayan bir maliyetle ve tek bir seansla sigaradan kolayca kurtulmanızı sağlamak mümkün oluyor.

Ana Sayfa | Sigara Bırakma | Ağrı Tedavisi | Alerji Tedavisi | Kilo Verme | Diğer Hizmetler | Merkezimizden Görüntüler | Hakkımızda | İletişim

Önemli Not… MORA-Terapi'de kullanılan cihaz tıbbi tedavi cihazıdır T.C. Sağlık Bakanlığı tarafından "Sınıf 2a Tıbbi Tedavi Cihazı" olarak onaylıdır. Yani MORA-Terapi doktorlar tarafından ve çeşitli hastalıklarda kullanılabilir; ancak frekanslarla yapılan bu uygulamaların sadece diğer tedavi yöntemlerini tamamlayıcı olarak kullanıldığı unutulmamalıdır. Bilimsel çalışmalar sürmesine rağmen yöntem sigara bırakma konusunda "bilimsel olarak ispatlanmış" tedaviler sınıfında halen değildir. Bu sebeple sigara bırakma konusunda yapılan terapi uygulaması bir "tıbbi tedavi" değildir; sigaraya karşı bir eğitim faaliyeti beraberliğinde ve klasik yaklaşımı tamamlayıcı yada destek nitelikte düşünülmelidir. Sigara bırakma hekim tarafından yada hekim kontrolünde yapılan terapilerde fiziksel, psikolojik ve alışkanlıktan oluşan sigara bağımlılığı bir bütün olarak değerlendirilir.